
Petrus Reus werd geboren op 6 juni 1888 in Enkhuizen. Zijn vader was Meindert Reus en zijn moeder Christina Verberne. Petrus Reus was vrachtwagenchauffeur van beroep. Hij was in 1919 in Enkhuizen getrouwd met Jantje Zeeman. Volgens de bronnen kregen zij minimaal 4 kinderen.
In 1945 werd Petrus Franciscus gedwongen uitgezonden naar Berlijn. Als chauffeur konden de Duitsers hem goed gebruiken. Petrus werd aldaar in juni gefusilleerd, terwijl de oorlog al afgelopen was.
Later is hij in 1948 herbegraven in Haarlem, alwaar zijn vrouw Jantje inmiddels woonde. Zijn naam wordt genoemd bij "DeStedemaagd" aan het Wilhelminaplantsoen in Enkhuizen. Dit monument is opgericht ter nagedachtenis van de omgekomen medeburgers van Enkhuizen tijdens de oorlogshandelingen.
Het lijkt even geduurd te hebben voordat er duidelijk was waar de vrouw van Petrus woonde. Door de herbegrafenis in Haarlem is hij in 1948 bij zijn familie gebracht. In 1967 is het graf aldaar geruimd.
Bronnen: genealogie online, oorlogsgravenstichting,stamboomonderzoek
Wat zullen zijn vrouw en kinderen in angst hebben gezeten in de tijd dat hij in Duitsland aan het werk was voor de Duitse bezetters. En ik denk dat het verdriet groot was toen het bericht kwam dat hij daar was overleden.

De bordjes en verhalen zijn samengesteld door leerlingen van de bovenbouw van de basisschool.
Zij hebben zelf onderzoek gedaan en een verhaal gemaakt.
Deze teksten zijn niet op feiten gecontroleerd of verbeterd, maar geven weer wat er uit het onderzoek van de kinderen is gekomen.